Dekoracje świąteczne i podnośnik
Dekoracje świąteczne na ulicach miasta. Wykorzystanie możliwości jakie daje podnośnik koszowy przy zakładaniu dekoracji świątecznych.

Podnośnik koszowy nie jest z pewnością pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl większości osób, szczególnie w kontekście Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się jednak, że dekoracje świąteczne wymagają przy montażu sporego nakładu pracy. Montaż ozdób i oświetlenia wiąże się często z pracą na wysokości, a w tym zadaniu nieocenioną pomocą jest z pewnością podnośnik koszowy.

Dlaczego wieszamy dekoracje świąteczne?

Święta, Święta…i ozdoby świąteczne

Zwyczaj dekorowania domów i mieszkań jest praktykowany od stuleci. Trudno nie docenić udziału jaki mają dekoracje w tworzeniu świątecznej atmosfery. Ich charakter może być mniej lub bardziej związany z tradycją. Obowiązkowym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Umieszcza się na niej rozmaite ozdoby. Każda ozdoba posiada odrębną symbolikę i znaczenie.

Lampki choinkowe…

Jedną z podstawowych ozdób, które umieszcza się nie tylko na choince, są lampki. Ich rozwieszanie to za każdym razem spore wyzwanie, a im jest ich więcej, tym trudniejsze zadanie.

…i ich zakładanie

Montaż dekoracji w domowym zaciszu jest przedsięwzięciem, którego z powodzeniem i ogromną radością podejmą się domownicy. Jednak dekoracje na zewnątrz budynków oraz innych obiektach architektonicznych muszą być zakładane przez ekipy pracowników posiadających kwalifikacje i dysponujące odpowiednim sprzętem.

Dekoracje świąteczne w przestrzeni publicznej

Dekorowanie obiektów handlowych i administracyjnych, ulic, placów czy parków jest obecnie stałym punktem towarzyszącym grudniowym Świętom. To czy dana dekoracja ma charakter symboliczny czy jest elementem kampanii marketingowej wynika bezpośrednio z charakteru danego miejsca.

W centralnych punktach miast, na rynkach, przed budynkami rządowymi, obiektami administracji publicznej, gmachami uczelni wyższych itp. ustawiane są pokaźnych rozmiarów bożonarodzeniowe drzewka. Następnie po ich przystrojeniu organizuje się publiczne wydarzenia, podczas których zapalane są umieszczone na nich lampki. To właśnie jeden z obowiązkowych punktów poprzedzających Boże Narodzenie

Dekoracje świąteczne a podnośnik koszowy?

Sytuacje, w których można wykorzystać podnośnik koszowy w przypadku montowania dekoracji świątecznych:

  • ubieranie choinki za pomocą podnośnika koszowego – w przypadku naprawdę wysokich choinek – drzewek żywych lub sztucznych, ustawionych na zewnątrz, wieszanie światełek i dekoracji wymaga dużej swobody i precyzji. Obie te rzeczy oferuje podnośnik koszowy. Praca z kosza pozwala na wykonanie pracy sprawnie i w komfortowych warunkach.
  • montowanie dekoracji ulicznych – bożonarodzeniowy wystrój to powszechny widok na ulicach polskich miast. Wraz z początkiem grudnia pojawiają się liczne ozdoby, montowane na drzewach, lampach ulicznych itp. miejscach.
  • instalowanie oświetlenia i dekoracji budynków – wieszanie ozdób na elewacji budynków staje się w Polsce coraz bardziej popularnym elementem celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. O ile w przypadku budynków prywatnych nie jest to jeszcze zbyt częste zjawisko o tyle obiekty biurowe i usługowe są obowiązkowo dekorowane na okres Świąt.
Podnośnik koszowy – zaufaj profesjonalistom

Przedświąteczny okres to czas gorączkowych przygotowań. W takiej sytuacji liczy się dosłownie każdy dzień i każda roboczogodzina. Pośpiech jest zdecydowanie wskazany, gdyż instalowanie dekoracji może być szczególnie czasochłonnym zadaniem. Przyspieszyć je może skorzystanie z usług firmy, która na co dzień świadczy usługi wynajmu podnośnika koszowego. Codzienna praca i doświadczenie pozwalają na uniknięcie wielu pułapek, które czekają na niedoświadczonych pracowników. Rezygnacja z usług profesjonalistów prowadzi do opóźnień, uszkodzenia ozdób, a w skrajnych sytuacjach, do wypadków.